Křesadlo pro Ibsenku
přidáno 18.6.2011Křesadlo pro Ibsenku


aneb

Piknik lidi pro lidiV sobotu 25. června 2011 jste vy a vaši přátelé srdečně zváni na Moravské náměstí v Brně na piknik pořádaný lidmi pro lidi pod názvem „Křesadlo pro Ibsenku“. Lady DragonFly spolu s dalšími kapelami podpoří tuto akci svým vystoupením mezi 17 a 20 hodinou .

Křesadlo pro Ibsenku je název celodenního předprázdninového happeningu na podporu MŠ speciální, ZŠ speciální a Praktické školy, Ibsenova 1, Brno. Akci připravuje "Ibsenka" ve spolupráci s Volnou zónou na Moravském náměstí v Brně, dne 25. června od 10 do 20 hodin.

Návštěvníky čeká bohatý kulturní program. Odehraje se na několika stanovištích, a to po etapách.

V dopoledních hodinách (od 10 do 13 až 15 hodin) na centrálním podiu vystoupí žáci z mateřských, základních, speciálních škol či sdružení z celé republiky. Na přilehlých stanovištích působivými pohádkami a zajímavými příběhy nejmladší i starší generaci pobaví rozmanití divadelní herci a klauni s divadélky či šapitó. Přítomni budou rovněž malíři s obrazy, se skicami i prvními výtvarnými díly, jejich učitelé, pokročilí a zkušení výtvarníci, fotografové, keramici, sochaři, spisovatelé či básníci. Výtěžek z prodeje obrazů, fotografií, keramiky, soch nebo z drobné literární tvorby umělci věnují "Ibsence". Odpoledne (od 15 do 17 hodin) nejmladší žáky vystřídají studenti gymnázií, středních škol a konzervatoří. Představí se ukázkami z muzikálů, tanečními a hudebními vystoupeními. Vpodvečer se zaposloucháme do tvorby známých i méně známých hudebních uskupení různých žánrů.

Na přilehlých trávních se budou hrát kuželky, pétanque, házet talířem atp. Nebo si příchozí přijdou "jen tak" popovídat, najít společnou řeč, tvořit, hrát si... Jedná se o piknik v trávě uspořádaný lidmi pro lidi, pro jejich sblížení, propojení.

Jídlo, pití, deku si každý přinese sám. Kdo má zájem (maminky, tety, strejdové, děti či studenti) doma napečou koláče, mafíny či sušenky a za symbolickou cenu je nabídnou ostatním.
(text převzat ze stránek organizátora)


© Lady DragonFly
Aktualizováno: 24.5.2014
Lady DragonFly najdete taky na:     na FaceBooku     na Google Plus     na YouTube     na Pheed.com     na BandZone