Martina


Míša


Petr


Zdeněk


Michal


Jacek


Kapela Lady DragonFly


    Brněnská kapela Lady DragonFly tvoří vlastní hudbu, které říká "progresivní popík". Jak už název žánru napovída - jde o syntézu zdánlivě neslučitelných prvků. Jsou zde, dle slov kritiků, patrné vlivy progresivního rocku sedmdesátých let i moderní popové hudby; chytlavé melodie střídají nekonvenční zvraty. Klasické rockové obsazení - tedy kytaru, basu, klávesy a bicí - doplňují dva ženské hlasy.Něco málo z historie...


2009
   ... na začátku byla hádka. Začátkem roku 2009 kytarista a kapelník vynikající kapely Dark Night, Aleš, už nechtěl déle poslouchat poznámky svého kamaráda a zvukaře Jacka o tom, jak se má kapela vlastně dělat. A tak se slovy "zkus si to sám" začal vznikat zárodek budoucí kapely Lady DragonFly. A aby to bylo správně švihlý, kytarista se posadil za bicí a zvukař se chopil baskytary.
    

   Obsadili jsme vhodnou místnost, nazvali ji "zkušebna" a krátce na to se k nám postupně připojili ostatní: zpěvačka Tereza, klávesák Standa a kytarista Štěpán. A jak se naše sestava rozrůstala, vykrystalizovala se i představa naší hudby. Projevilo se zalíbení v různých žánrech, což si přímo říkalo o syntézu zdánlivě neslučitelných extrémů. A tak vznikl Progresivní popík.

   Po týdnech dřiny jsme se cítili být připraveni vystoupit na veřejnosti. S pouhými šesti autorskými písněmi jsme v prosinci uspořádali "První veřejnou zkoušku" v klubu Bigbít. Publikum nás přijalo velice vstřícně a to nás nakoplo do další práce.


2010
Koncem roku jsme se však dohodli se zpěvačkou Terkou, že při budování další hudební kariéry půjdeme každý svou cestou.    Nová zpěvačka na sebe nenechala dlouho čekat - připojily se k nám dokonce tři talentované slečny. S Lenkou, Pájou a Bárou jsme nacvičili další písničky a začali jsme vystupovat o něco pravidelněji. Kromě Brna, kde jsme doma, jsme si zahráli třeba v Bruntále, Tišnově či Říčanech.


2011
   V roce 2011 jsem si zahráli mimo jiné na soutěži Emergenza, navštívili třeba Olomouc či Říčany a hráli jsme na mnoha zajímavých akcích - v klubech i open-air. Na klávesy s námi hrál místo Standy Honza a Páju u mikrofonu vystřídala Lucka.


2012
   Před koncem roku 2011 přišla jedna z největších personálních změn - spoluzakladatele a bubeníka Aleše vystřídala živelná bubenice Berenika. Za klávesami se na čas usadil Zdeněk a u mikrovonu Pája vystřídala Lucku, která se vydala na sólovou dráhu. Navštívili jsme například Ostravu či Břeclav, soutěžili jsme na BoomCupu nebo Bitvě Kapel a zahráli si s několika velice zajímavými kapelami.

   Nejvýznamnějším počinem bylo nahrání našeho debutového alba s názvem Human Factory (které vyšlo v únoru následujícího roku). Album je možné celé poslechnout zdarma na našem YouTube kanále.


2013
   Mnoho předchozích personálních změn sice napomohlo ke zvýšní úrovně kapely, nicméně patru to oslabilo natolik, že už spolu příliš nedržela a začala se rozpadat. Naštěstí se ale postupně našli muzikanti, kteří nechtěli nechat naší hudbu umřít. Takto začal vznikat zárodek kompletně nové sestavy. I přes tuto těžkou situaci jsme v roce 2013 odehráli pár koncertů v namíchané sestavě.


2014
   S příchodem roku 2014 se nám povedlo stabilizovat novou setsavu a začali jsme znovu koncertovat. Nově tedy hrajme v následujícím složení: Martina a Míša - zpěv, Petr - klávesy, Zdeněk - kytara a Michal - Bicí. Jediným artefaktem z původní sestavy je spoluzakladatel a baskytarista Jacek. A jelikož s novou krví přišel i nový elán, máme hned několik nových písniček.© Lady DragonFly
Aktualizováno: 24.5.2014
Lady DragonFly najdete taky na:     na FaceBooku     na Google Plus     na YouTube     na Pheed.com     na BandZone